Filtr Hoya Fusion Antistatic CIR-PL 77 mm Fusion Antistatic Antistatická vrstva odpuzující prachové částice. Filtry tak vyžadují méně časté čištění a údržbu než běžné filtry. Poslední tvrzená antistatická vrstva odpuzuje vodu, je odolná vůči nečistotám a poškrábání a velmi snadno se čistí od různých skvrn a otisků prstů. Filtry Hoya Fusion Antistatic jsou ošetřeny 16 (8+8) antireflexními vrstvami a dvěma antistatickými vrstvami. HD obroučka Filtry Fusion jsou zasazeny do tenké, lehké hliníkové... Celý popis

Koupit za 2 590 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Filtr Hoya Fusion Antistatic CIR-PL 77 mm

Fusion Antistatic
Antistatická vrstva odpuzující prachové částice. Filtry tak vyžadují méně časté čištění a údržbu než běžné filtry. Poslední tvrzená antistatická vrstva odpuzuje vodu, je odolná vůči nečistotám a poškrábání a velmi snadno se čistí od různých skvrn a otisků prstů. Filtry Hoya Fusion Antistatic jsou ošetřeny 16 (8+8) antireflexními vrstvami a dvěma antistatickými vrstvami.
HD obroučka
Filtry Fusion jsou zasazeny do tenké, lehké hliníkové obroučky. Jednodílná obroučka zaručuje perfektní paralelnost filtru s rovinou senzoru a zabezpečuje tak maximální ostrost obrazu. Nízký profil obroučky zamezuje vinětaci při použití s ultra širokoúhlými objektivy. Sklo je do obroučky upevňováno zalisováním při vysokém tlaku.
HD optické sklo
U série filtrů HD se používá tvrzené optické sklo s ostrým ohraničením propouštěných vlnových délek. HD sklo má 4× vyšší pevnost oproti běžnému optickému sklu podle standardizovaných testů ANSI (Z80.3: 2001). Tyto testy spočívají v pádu ocelových kuliček různé velikosti a hmotnosti z výšky 50" (1 270 mm) na testované sklo.
K čemu slouží ?
Vedle UV a ochranných filtrů je polarizační filtr nejčastěji používaným filtrem v oblasti digitální i analogové fotografii. Nejrozšířenější poučkou o tomto filtru je, že je vhodný pro odstranění odlesků na nekovovém povrchu (například z vodní vodní hladiny, tabule skla či mastné pleti modelky). Jeho použití se však neomezuje pouze na odlesky, i když je v tomto směru nenahraditelný, ale snadno ztmaví oblohu, vytáhne mraky a v barevné fotografii oživí barvy a omezí vliv atmosferického oparu. V praxi je možné jej používat s mnoha dalšími filtry.
Jak funguje?
Filtr je vyroben z takového materiálu, který propouští polarizované světlo s kmitající elektrickou složkou pouze v určitém směru a jiných směrech jej nepropustí. Tím dochází k úbytku světla (v hodnotě cca 1,5 – 3 EV), které skrze filtr projde.
Ve fotografické praxi se polarizační filtry dělí na dva druhy – cirkulární a lineární. V obou případech dochází k totožnému účinku – filtraci polarizovaného světla, jen s tím rozdílem, že v případě lineárních filtrů dochází ke zmatení expozimetru a senzoru automatického zaostřovacího systému. Tento nedostatek je u cirkulačních filtrů napraven, a proto je vhodnější je používat s autofokusovými a digitálními fotoaparáty. Používá se tak, že se předním členem pootáčí až do té chvíle, kdy nastane požadovaný efekt – odstranění či potlačení reflexů, případně zvýraznění oblak na obloze.
Jak se používá?
Pro dosažení maximálního efektu polarizačního filtru je nutné otáčet jeho obrubou a současně pozorovat účinek v hledáčku nebo na displeji digitálního fotoaparátu. Je také nutné brát v úvahu, že při natočení fotoaparátu, případně předního členu objektivu je také nutné natočit i filtr.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Hoya
Průměr 77 mm
Typ polarizační