B+W 010M UV filtr 52mm MRC

Cena produktu B+W 010M UV filtr 52mm MRC není známa.

 

Popis produktu B+W 010M UV filtr 52mm MRC: B+W UV filtr 52mm MRC - Mosazná obroučka UV Ultrafialové filtry pohlcují ultrafialové záření a propouštějí všechno viditelné světlo. Ultrafialové filtry potlačují světlo rozptýlené ovzduším. Tento... > více informací


B+W 010M UV filtr 52mm MRC - popis

nahoru

B+W UV filtr 52mm MRC - Mosazná obroučka UV Ultrafialové filtry pohlcují ultrafialové záření a propouštějí všechno viditelné světlo. Ultrafialové filtry potlačují světlo rozptýlené ovzduším. Tento rozptyl je tím silnější, čím je vlnová délka kratší. Proto se nám dálky jeví modravé a z téhož důvodu vzniká i modré světlo oblohy. Ultrafialové záření se rozptyluje ještě silněji, avšak zrakem to nemůžeme posoudit, protože toto záření nevidíme. Fotografická vrstva je však zachytí. Na snímku proto vyjdou dálky i obloha nadměrně světlé a vzdálené detaily málo zřetelné. Jiná situace nastává v horách, kde je vzduch čistý a obloha dostatečně tmavá, přestože právě zde je ultrafialové záření velmi silné a s rostoucí nadmořskou výškou ho rychle přibývá. Objektivy fotografických přístrojů nejsou pro ultrafialové záření dostatečně korigovány. Proto se přes ostrý obraz vykreslený světlem překládá neostrý obraz vytvořený ultrafialovým zářením a tím se zhorší výsledná ostrost. Použitím ultrafialového filtru dosáhneme ostrých obrazů i při vysokohorských nadmořských výškách. Na objektivu může být nasazen permanentně a je tak vhodný i jako jeho mechanická ochrana. Faktor filtru je 1.0. MRC vrstvy: > Poslední generací vrstvících komor pro výrobu filtrů jsou vysoce rozvinuté high-tech systémy, které pomocí fyzikálních a chemických procesů dosahují vrstev, které jsou podstatně stabilnější a tvrdší než vrstvy zhotovené v konvenčních vrstvících komorách. > Prochází-li světlo filtrem, dochází na každém rozhraní „světlo-vzduch“ nebo „vzduch-světlo“ k reflexi, při které se část světla odrazí zpět mimo objektiv. > Normální neupravené sklo způsobuje ztrátu světla při odrazu přibližně 2-4%. Navíc také může docházet k odleskům, které se projeví na fotografii. To je způsobeno rozdílnými indexy lomu skla a vzduchu. > Tyto vady lze potlačit jedině nanášením tenkých vrstev s různými optickými vlastnostmi na filtr (tzv. vrstvený filtr). > Firma B+W u MRC (Multi Resistant Coating) filtrů používá pro toto vakuové vrstvení speciální oxidy kovů značně odolné vůči poškrábání a adhezi. > Tloušťka těchto vrstev je v rozsahu 1/4 vlnové délky světla, což je přibližně 100 až 200 nanometrů. > Jednotlivá vrstva může redukovat reflexi více než o polovinu. > Pro redukci reflexí v celém rozsahu vlnových délek viditelného spektra je potřeba použít více vrstev. > Vysoce rozvinutý systém vrstvení je aplikován ve vakuu na obě strany filtru. > Vhodnou kombinací pouze několika vrstev může být zůstatková reflexe v celém rozsahu viditelného spektra redukována až na 0,5 %.

Výrobce B+W
Antireflexní vrstvy
Informace o parametru Antireflexní vrstvy
Ano
Typ UV
Průměr
Informace o parametru Průměr
52 mm
Vícevrstvé zpracování
Informace o parametru Vícevrstvé zpracování
Ano

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu B+W 010M UV filtr 52mm MRC užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Akumulátory k fotoaparátům nebo Brašny a fotobatohy, Stativy pro fotoaparáty, Dálkové spouště.

Nejlevnější B+W 010M UV filtr 52mm MRC akční ceny - Levné B+W 010M UV filtr 52mm MRC

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější B+W 010M UV filtr 52mm MRC stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější B+W 010M UV filtr 52mm MRC najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Filtry.